ЦЕНТР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ КОЛОМИЙСЬКОЇ ГРОМАДИ

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДІМ ДО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

Щоб правильно підготувати свій дім до кризової ситуації варто задати собі кілька простих, але критичних питань:Деякі питання варто продумати заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:ЩО РОБИТИ В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ АБО В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ 

Зберігайте спокій і концентрацію уваги. Від цього залежатиме, наскільки вправно і швидко ви зможете впоратися з кризою і мінімізувати її наслідки. 

У кризових умовах проти вас діятимуть численні фактори, зокрема емоції. Тому пам’ятайте, що в критичний момент необхідно бути зібраними і сфокусованими, не реагувати на можливі провокації.


ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЯ В ЗОНІ БОЙОВИХ ДІЙ АБО ПОТРАПИЛИ В НАДЗВИЧАЙНУ СИТУАЦІЮ ЗА УЧАСТІ ОЗБРОЄНИХ ЛЮДЕЙ:


В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ВАРТО:

СИГНАЛ "УВАГА ВСІМ"!

Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «УВАГА ВСІМ» Почувши сигнал:


Варіанти наступних дій:


ЯК ПІДГОТУВАТИ ТРИВОЖНУ ВАЛІЗУ

У разі евакуації або переходу до безпечнішого району вам знадобляться найнеобхідніші речі. В ідеалі це міцний та зручний рюкзак обʼємом від 25 літрів. У нього треба вмістити все необхідне для життя протягом кількох днів. Заздалегідь підготуйте наступне: Складіть речі у рюкзак і тримайте його напоготові. В разі надзвичайної ситуації це скоротить час на збори.ЩО ПОКЛАСТИ В АПТЕЧКУ

За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України, аптечку слід укомплектувати відповідно до ваших потреб. Важливо перевірити заздалегідь термін придатності всіх препаратів. 


Рекомендації щодо медикаментів від ДСНС

Рекомендації щодо наповнення аптечки від МОЗ


КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ У ВИПАДКУ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

112 – єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги. Зателефонувавши за цим номером, диспетчер викличе бригаду потрібної служби.


101 – Пожежна допомога

102 – Поліція

103 – Швидка медична допомога

104 – Аварійна служба газової мережі


0 800 50 33 03 - гаряча лінія Коломийської міської ради

+38(067) 537-69-00 (у випадку несправності попереднього номера)

+38 (03433) 4-74-41 (у випадку відключення мобільного зв'язку)


034 33 25 452 - контактний телефон Коломийського МРВ УДСНС в Івано-Франківській області


ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПОТРАПИЛИ В ЗОНУ ОБСТРІЛУ

ЩО ВАРТО ЗНАТИ, ОПИНИВШИСЬ В ЗОНІ ОБСТРІЛУ СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ?
ЩО ВАРТО ЗНАТИ, ОПИНИВШИСЬ В ЗОНІ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ?


Під час артобстрілів:


Під час артилерійських обстрілів системами залпового вогню:


Якщо обстріл застав вас на вулиці:

Якщо артилерійський обстріл застав вас на вулиці, негайно ляжте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до якогось виступу: бордюру, клумби, огорожі або якоїсь бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі грунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см над поверхнею землі.


Якщо обстріл застав вас у будівлі

Негайно зійдіть в підвал, у випадку якщо підвал відсутній або зачинений, зайдіть до сусідів на першому поверсі. Існує правило: чим нижче спустишся, тим безпечніше. Як правило, снаряди попадають у верхні поверхи.

Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть у кімнату, віддалену напряму, звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи, притуліться до несучої стіни, не стійте навпроти. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість, завчасно заклейте скотчем скло вікон або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.


Якщо під час обстрілу ви знаходитеся в транспорті (маршрутному таксі, тролейбусі, трамваї)

1. Попросіть водія зупинити транспортний засіб.

2. Вийдіть із транспортного засобу та відбіжіть від дороги в напрямку від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю та закрийте голову руками.


Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі 

Не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Якщо можете ― зʼїдьте на узбіччя, залиште автівку й ховайтесь у полі, лісі чи зоні забудови. Якщо довкола відкритий простір ― вийдіть з автомобіля, відійдіть від нього, ляжте й закрийте голову руками. Якщо не можете вийти ― нахиліться нижче рівня вікон. Це бодай частково захистить вас від пострілів і уламків скла, якщо воно розібʼється.


ЩО ВАРТО ЗНАТИ, ОПИНИВШИСЬ У ЗОНІ ПОВІТРЯНОЇ АТАКИ?

 

Якщо ви вдома:

1. Увімкніть приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач, уважно прослухайте інформацію.

2. Якщо є можливість, попередьте сусідів та одиноких людей, що мешкають поруч.

3. Зачиніть вікна, вимкніть усі електричні та нагрівальні прилади.

4. Перекрийте квартирний газовий вентиль, загасіть печі, вимкніть світло.

5. Швидко одягніться та одягніть дітей.

Перевірте наявність пришитих із внутрішнього боку одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону.

6. Візьміть:

– індивідуальні засоби захисту;

– завчасно підготовлений запас продуктів і води;

– особисті документи;

– кишеньковий ліхтар

та найкоротшим шляхом прямуйте до найближчої захисної споруди.


Якщо ви на роботі:

1. Виконайте заходи, передбачені на цей випадок Планом реагування на надзвичайні ситуації суб’єктами господарювання, Інструкції щодо дій персоналу суб’єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

2. Дійте за вказівками керівництва суб’єкта господарювання.

3. Швидко, без паніки займіть місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні).

4. Виконуйте вимоги старшого (коменданта).


Якщо ви в громадському місці:

1. Вислухайте вказівки адміністрації.

2. Дійте відповідно до них – ідіть у зазначені сховища або укриття.

Якщо ви у транспорті:

1. Попросіть водія зупинити транспортний засіб.

2. Вийдіть з транспортного засобу та рухайтесь у напрямі, протилежному від багатоповерхівок та промислових об’єктів (парку, скверу, пустиря).

3. Швидко, без паніки займіть місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні).

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком. Не можна після сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах. Внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

Карта сховищ, укриттів та інших споруд цивільного захисту